България взе два гейма, но не успя да стигне до победата срещу световния вицешампион Полша

България излиза в челен сблъсък с олимпийския шампион Франция на старта на VNL

Мъжкият ни национален отбор по волейбол изигра третата си среща от Лигата на нациите, която се провежда в Нагоя, Япония. Възпитаниците на Пламен Константинов загубиха с 2:3 гейма от световните вицешампиони от Полша в двубой от втора група. България стартира участието си с драматична загуба от Китай с 2:3, а след това се наложи над Словения с 3:0 гейма :

Първата част на мача премина изцяло при игра точка за точка. В нито един момент някой от двата тима не поведе с повече от две точки, като все пак поляците вървяха с леко предимство. Хубав сервис на Александър Николов даде първия геймбол на българския тим при 25:24, но след това посрещачът на Кучине Лубе изпрати топката в мрежата за 25:25. Решителните две точки за българския отбор направи Мартин Атанасов за 27:25.

С игра точка за точка започна и вторият гейм. Последва  серия от успешни начални удари за диагонала на поляците Карол Бутрин, а в същото време българският състав започна често да бърка при вкарването на топката в игра. Това бързо доведе до изравняване на резултата в геймовете след 25:19.

Българските волейболисти взеха третата част с 25:22, но четвъртият гейм започна по кошмарен начин за българския отбор. Пламен Константинов опита да промени хода на играта първо с таймаути, а след това и със смени, което даде резултат. Тимът ни успя да съкрати почти целия си пасив, но в края на гейма Полша все пак спечели с 25:22. В тайбрека България отстъпи с 11:15 на Полша. За националите ни най-резултатен в мача бе Мартин Атанасов с 15 точки. Димитър Димитров завърши с 11, с 10 остана Александър Николов.

За Полша Артур Шалпук бе най-резултатен с 19 точки.

В събота България ще изиграе последния си мач от първия кръг на Волейболната лига на нациите. От 13:10 часа е мачът срещу домакините от Япония.

Във временното класиране мъжкият ни национален „отбор е на четвърто място с 5 точки от три мача, докато Полша е лидер със 7 точки, също от три мача.