Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Ограничения за скоростта на тротинетките в София

[post-views]
[post-views]

Столичният общински съвет реши да бъдат въведени ограничения на скоростта на електрическите тротинетки в София и регламент за паркирането им. Движението в парковете ще е 5 километра в час, ще има обособени зони за по-ниска скорост, обясни председателят на съвета Георги Георгиев:

„Имаме десетки инциденти с ударени дечица. Ние регулираме собствениците на компаниите за тротинетки под наем незабавно след влизане в сила на Наредбата, тоест след срока, който сме им дали, да въведат софтуерните ограничения такива, каквито имат техните компании в цяла Европа: в паркове, градини, пешеходни пространства, скоростта е ясна – 5 километра в час“.

Ще може да се подават сигнали за неправилно паркирани тротинетки, за да могат да бъдат прибирани от мобилните екипи на собствениците на тротинетки, които ги отдават под наем.

Източник: bnr.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани