Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Задържаха мъж, заплашил действащ министър с убийство

[post-views]
[post-views]
Руски гражданин е обвинен в използването на американски групи за прокарването на проруска пропаганда в САЩ

Мъжът е в ареста за срок до 72 часа

Софийска районна прокуратура повдигна обвинения на 39-годишен мъж  за закана с убийство срещу министър от кабинета „Денков-Габриел“. На 4 юли в София Г.Д.  изпратил заплашително съобщение на действащ министър на личния му профил в социална мрежа, съобщават от държавното обвинение.

В хода на разследването служители на ГДБОП-МВР са установили, че профилът в социалната мрежа, от който е изпратена заканата, е създаден и използван от обвиняемия Г.Д.

С постановление на наблюдаващ прокурор обвиняемият е задържан за срок до 72 часа.Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

Източник: nova.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани