Карлос Алкарас и Даниил Медведев се класираха за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ

Алкарас и Циципас ще играят за титлата в Барселона

Карлос Алкарас от Испания бе категоричен срещу Александър Зверев от Германия и не му даде нито сет при победата си с 6:3, 6:2, 6:4 в срещата между двамата тенисисти от 1/4-финалите на откритото първенство на САЩ. Двубоят продължи 2 часа и 24 минути, като в следващата фаза Алкарас ще се изправи срещу руснака Даниил Медведев, който също бе категоричен при победата си над сънародника си Алексей Рубльов. Алкарас стигна до три аса, направи също толкова двойни грешки и реализира всичките си четири възможности за профил. Зверев от своя страна направи впечатляващите шест аса, но допусна четири двойни грешки и не реализира нито една от петте си възможности за пробив, което логично доведе и до категоричната му загуба.

Световният №3 Даниил Медведев спечели руския четвъртфинал на US Open срещу Андрей Рубльов с 6:4, 6:3, 6:4 за 2 часа и 47 минути. Двубоят се игра при изключително тежки метеорологични условия, включващи високи влажност и температура, като това изправи и двамата на предела на физическите им възможности. Във втория сет дори се наложи лекар да донесе инхалатор на Медведев, който имаше проблеми с дишането. Това доведе до цели девет двойни грешки по време на двубоя за крайния победител, който започна ужасяващо мача, губейки първите три сета, но после се мобилизира и след два пробива до края на първия сет, взе аванс. Във втората част Медведев взе първия гейм, но допусна обрат до 1:3, след което отново се завърна и спечели шест поредни гейма, с което спечели сета и поведе в третата част с един гейм. След това се случи познатата развръзка, в която Рубльов обърна нещата в своя полза, но прекалено за кратко, като при резултат 4:2 в своя полза, той допусна два поредни пробива и загуби последния сет.