
Волейболистките на Левски София се завърнаха с фалстарт в европейските клубни турнири. “Сините” загубиха у дома от хърватския Динамо (Загреб) с 0:3 гейма първата среща от 1/6-финалите на турнира “Чалъндж къп”, която се игра в столичната зала “Левски София”
Реваншът идния четвъртък на 16 ноември в Загреб. Гостенките, които са лидер в първенството на Хърватия с 6 поредни победи, не дадоха почти никакъв шанс на възпитаничките на Петър Шопов. Хърватските волейболистки водеха в резултата в почти всяка една част от двубоя. “Сините” успяха да поведат единствено в третата част с 8:6, но след това Динамо отново взе инициативата и стигна лесно до чист успех с 3:0 гейма. Наставникът на Левски София Петър Шопов се опита да обърне хода на мача с много промени, но това не доведе до успех. Най-резултатна за Левски стана аржентинката Гуаделупе Мартин с 9 точки. Иванина Миланова добави 8 пункта. За Динамо Велентина Върбанич и Лусия Бабич реализираха по 14 точки.