Виктория Томова отпадна във втория кръг след загуба от Елина Свитолина

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг при жените на Откритото първенство на Австралия по тенис след загуба от 19-ата в схемата украинка Елина Свитолина с 1:6, 3:6. Виктория Томова започна мача по възможно най-добрия начин – с пробив. Още в следващия гейм обаче Свитолина на свой ред проби и изравни – 1:1, а малко след това го затвърди и поведе с 2:1. В четвъртия гейм българката повече с 40:15, но агресивната игра на съперничката й я принуди на три пъти да извади топката в аут и тя допусна обрат, позволявайки на Свитолина да запише втори пробив в мача. Последва нов гейм на сметката на украинката и 4:1 в нейна полза. Шестият гейм, в който Виктория сервираше бе най-дългият до този момент. Тя поведе в резултата, но украинката здраво натискаше топката. Стигна се до три равенства и до две възможности за нов пробив на Свитолина, която не пропусна своя втори шанс и направи 5:1. Бърз сервис гейм осигури на украинката категоричен успех в този първи сет с 6:1.сета за 29 минути игра. В началото на втората част двете си размениха по един гейм, но в 3-ия Свитолина отново наложи надмощието си при сервис на Томова и осъществи нов пробив. Тя поведе с 30:0, Виктория върна една точка, но следващите две разигравания бяха спечелени от 19-ата в света украинка, която повече с 2:1. Томова обаче бързо възстанови равенството, след като още в следващото подаване на Свитолина върна пробива, въпреки че съперничката й имаше преднина от 30:15 – 2:2. Труден сервис гейм на Томова й даде преднина от 3:2, но Свитолина отвърна с гейм на 0 и изравни. За съжаление, последва нов пробив на украинката и последващото му затвърждаване от страна на украинката за 5:3. Предусещаща близката победа, Свитолина даде всичко от себе си и проби на 0 Виктория Томова за крайния успех, дошъл след 65 минути.