Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания, българин пропусна да вкара за домакините

Барселона победи Осасуна с два гола през второто полувреме и оформи Ел Класико за Суперкупата на Испания

Барселона победи с 3:1 като гост третодивизионния Унионистас и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Испания. Халфът на домакините Алваро Гомес откри резултата в 31-ата минута, но каталунците успяха да се върнат в двубоя благодарение на гол на Феран Торес в самия край на първото полувреме. Барса, който е печелил турнира рекордните 31 пъти, направи пълен обрат в 69-ата минута след попадението на Жул Кунде. Крайният резултат 3:1 беше оформен пет минути след това от Алехандро Балде. Българският младежки национал Борислав Станков-Слави влезе в игра за Унионистас в 60-ата минута и можеше да се разпише във вратата на каталунците. В 90-ата минута той получи топката от Жорди Тур по диагонал и изстреля мощен шут по диагонала, но стражът на Барса Иняки Пеня майсторски спаси. Унионистас де Саламанка се състезава в Група 1 на Трета лига в Испания и заема място в средата на класирането. Станков до момента е играл в 16 от 19-те мача и е вкарал 4 попадения.