Наполи победи Фиорентина и се класира за финала за Суперкупата на Италия

Шампионът Наполи спечели убедително с 3:0 срещу Фиорентина в полуфинален мач за Суперкупата на Италия по футбол, игран в Рияд, Саудитска Арабия. Неаполитанците надиграха категорично съперника и в спор за трофея очакват победителя от другия полуфинал между Интер и Лацио. Джовани Симеоне откри резултата в 22-рата минута след асистенция на Жуан Жезус. Двубоят можеше да има и друго развитие, след като в края на първото полувреме Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но Джонатан Иконе пропусна от бялата точка. В края на мача влезлият като резерва Алелио Дзербин приключи интригата с два бързи гола. В 84-а минута Дзербин засече топката в мрежата след центриране на Пьотр Зелински, а две по-късно отново той бе точен за крайното 3:0.