Саудитска Арабия продължава към осминафиналите за купата на Азия след успех на 9 футболисти от Киргизстан

Воденият от Роберто Манчини състав на Саудитска Арабия си гарантира участие на осминафиналите за Купата на Азия, след като в мач от група F победи с 2:0 останалия с девет души на терена Киргизстан. По този начин саудитите имат 6 точки на върха в потока, а в друга среща Тайланд и Оман направиха 0:0. Айзар Ахматов от Киргизстан беше отстранен заради груб фаул още в 9-ата минута. Той вдигна високо крака си в лицето на Сами Ал-Наджи. Първоначално Ахматов беше само предупреден, но след като съдията беше извикан на монитора (ВАР) да види ситуацията, веднага промени решението си на червен картон. С човек повече саудитите натиснаха, но откриха чак в 35-ата минута с фалцовото изпълнение на Мохамед Кано. Вечерта за Киргизстан стана от лоша към по-лоша, когато полузащитникът Кими Бьорн Мерк беше изгонен в 52-ата минута за безразсъден фаул срещу Хасан Ал-Тамбакти. Както при Акматов, Мерк първоначално получи жълт картон, след като ритна защитника в глезена, но пак стана жертва на сигнала от стаята за видеоповторения (ВАР) и трябваше да напусне. Киргизите се държаха стабилно до 84-ата минута, когато Ал-Гамди удвои преднината на Саудитска Арабия с удар от далечна дистанция. Топката се изплъзна през ръкавиците на вратаря Ержан Токотаев и спря в мрежата му. Саудитска Арабия се присъединява към домакините от Катар, както и към Австралия, Ирак и Иран с виза за осминафиналите. В другата среща от групата Тайланд и Оман завършиха 0:0, като за тайландците това е 4-а точка и те също гледат напред, заемайки 2-ото място. Оман има 1 точка, а Киргизстан – 0. Отборът на Тайланд имаше повече шансове за гол, но не успя да ги реализира. Оман можеше да реши мача в своя полза пет минути преди края, но ударът с глава на Oмер Aл Maлки изненадващо не намери целта.