Катар ще защитава титлата си на Купата на Азия, след като победи Иран и стигна до финала

Отборът на Катар ще има уникалната възможност да дублира титлата си на Купата на Азия. Това стана възможно, след като тимът се наложи над Иран с 3:2 във втория полуфинал и си осигури правото да играе за трофея. Във финала за Купата на Азия в събота Катар ще играе срещу сензацията Йордания, който за първи път стига толкова високо в турнира при петото си участие. Тимът на Иран успя да поведе още в четвъртата минута на мача. Тогава нападателят на Рома Сердар Азмун показа страхотен усет в наказателното поле и с удар над главата си прати топката в левия ъгъл на вратата на Мершал Баршам. Домакините от Катар успяха да отговорят много бързо. В 17-ата минута Ясем Абдулсалам стреля от границата на наказателното поле и след щастлив рикошет топката прехвърли вратаря Алиреза Бейреванд. Най-красивото изпълнение през първата част бе на Акрам Афиф от Катар, който със страхотен удар в горния ляв ъгъл на вратата направи 2:1 за отбора си. Иран не се предаде и изравни малко след подновяването на играта през втората част. Тимът спечели правото да изпълни дузпа, след като съдията Ал Али от Кувейт прегледа видеозаписа на ВАР и прецени, че защитник на домакините е играл с ръка в наказателното поле. Алиреза Яханбакш стреля в центъра на вратата и направи 2:2. В 82-рата минута на мача Али Алмоез от катарския тим спря пас Абдулазиз Хатем, обърна се майсторски и сви топката в долния десен ъгъл на вратата на Иран за 3:2. В добавеното време на мача футболистът на Иран Шоя Калилзадех бе изгонен от терена с директен червен картон. Съдията даде рекордните 13 минути продължения заради честите спирания на играта. В последните секунди на мача удар на капитана на Иран Яханбакш се отби в десния стълб, топката се разходи по голлинията и излезе в аут. Малко по-късно вратарят на Катар Баршам направи страхотно спасяване и помогна на тима си да се класира за финала.