Григор Димитров стартира с победа в Марсилия

Първата ракета на България Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира по тенис в зала в Марсилия с награден фонд 724 000 евро. Димитров се наложи в два сета срещу американеца Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5) за 1:39 час игра и се класира на четвъртфиналите. Вторият в схемата българин даде само гейм на съперника в първия сет, а във втория започна с пробив. Очакванията за лесна победа обаче не се оправдаха, американецът подобри играта си и върна пробива в осмия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 3:0, но Корда спечели пет поредни точки и обърна за 5:3. Българинът запази хладнокръвие и на свой ред взе четири поредни точки и с първия мачбол приключи мача. На четвъртфиналите съперник на българина ще бъде французина Артур Риндеркнеш.