Григор Димитров загуби двубоя за титлата на турнира по тенис в Марсилия

Григор Димитров елиминира Кокинакис и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия

Григор Димитров не успя да спечели титлата от турнира по тенис на твърди кортове в Марсилия (Франция) с награден фонд от 724 хиляди евро. На финала поставеният под номер 2 в схемата българин загуби с 4:6, 3:6 срещу представителя на домакините Юго Юмбер. Двубоят вървеше равностойно и двамата тенисисти печелеха началния си удар, но в десетия сет на първия сет французинът направи пробив и поведе в мача. Във втората част хасковлията пропусна на два пъти да спечели подаването на Юмбер, който на свой ред проби в следващия гейм, повеждайки решително с 2:0. Григор Димитров загуби за първи път срещу този съперник в общо три срещи до момента. 25-годишният Юго Юмбер, който се намира на 21-во място в световната ранглиста, спечели пети шампионски трофей в своята кариера до момента. Французинът демонстрира отличен начален удар, докато българинът не успя да намери противодействие на вдъхновеното представяне на Юмбер. Изтощеният от предходните си двубои в турнира Григор Димитров не успя да триумфира с втора титла през сезона и с общо десета в кариерата си.