Радослав Росенов и Светлана Каменова са носители на Купа „Странджа“

Радослав Росенов и Светлана Каменова са носители на Купа
Снимка: БТА

Радослав Росенов спечели за трета поредна година златния медал от Купа „Странджа“. Националът на България се поздрави с трудна, но заслужена победа във финала в категория до 63.5 килограма в зала „София“. Росенов, който е двукратен европейски шампион за мъже до 22 години, надделя над представителя на Узбекистан Адхамжон Мухидинов. Българинът наложи волята си в тежка битка с 4:1 съдийски гласа. Радослав Росенов беше много убедителен в първия рунд, след което съперникът му успя да изравни играта. Двамата влязоха в тежки размени, от които обаче българският боксьор излезе победител и заслужи златния медал. Светлана Каменова вдигна зала „София“ на крака. Европейската вицешампионка и трета в света българка ликува във финала на турнира по бокс за Купа „Странджа“ в категория до 57 килограма. Водещата националка на България се поздрави с чист успех с 5:0 съдийски гласа над представителката на Таджикистан Мижгона Самадова. Каменова изигра много силен мач, в който доминираше на ринга над силната азиатка. Тя показа висока класа в хода на цялата среща, а в третия рунд беше изключително категорична по пътя си към чистата победа и златния медал. Станимира Петрова спечели първия златен медал за България в 75-ото юбилейно издание на турнира по бокс Купа „Странджа“. Родната звезда, която е четирикратна носителка на трофея, успя да преодолее съпротивата на китайката Чан Юан. Българката обърна сблъсъка в категория до 54 килограма за победа с 4:1 съдийски гласа. Действащата европейска шампионка изигра силни втори и трети рунд, в които доминира срещу азиатката. Това й осигури поредния успех на най-стария международен боксов турнир в Европа под бурните аплодисменти на препълнените трибуни в зала „София“. България спечели общо 9 медала на Купа „Странджа“. Сребърни отличия взеха Ясен Радев (54 кг), Уилиам Чолов (75 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Йордан Морехов (+92 кг). Бронз взеха Златислава Чуканова (50 кг) и Аслъхан Мехмедова (60 кг).