Два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Снимка: БФ Гимнастика

Валентина Георгиева спечели сребърно отличие на финала на прескок, а Еди Пенев взе бронз на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро (Египет), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024. Българката получи средна оценка за двата си прескока 13.620 точки. Победителка стана Чан Ок Ан (КНДР) с 14.230 точки. За Георгиева това е първо състезание след година и половина отсъствие и претърпяна операция на коляното. При мъжете Един Пенев влезе като първа резерва на финала, но изигра силно своето съчетание на земя и беше оценен с 13.800 точки. Пред него са само Сун-хюн Рю (Република Корея) с 14.070 точки, който стана шампион, и Диоргес Ескобар (Куба) с 13.900 точки. В неделя България има още един финал на Световната купа в Кайро, след като Димитър Димитров се класира сред най-добрите осем на прескок.