България с два медала от световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Два медала спечелиха българските състезатели във финалите на уредите на световната купа по спортна гимнастика в Кайро. До отличията в надпреварата, която е квалификация за олимпийските игри в Париж стигнаха Еди Пенев  и Валентина Георгиева. Възпитаничката на Филип Янев направи страхотно завръщане след година и половина отсъствие заради тежката контузия, която претърпя на европейското първенство в Мюнхен. В първия си старт след прекъсването Валя показа изключителен характер, като се нареди на втора позиция във финала на прескок с резултат от 13.620 точки (13.800 – първи прескок и 13.430 – втори прескок). Еди Пенев пък отново доказа, че е в световния елит. Националът ни спечели бронзов медал  във финала на земя с резултат от 13.800 точки.  Пенев влезе сред най- добрите 8 като резерва, след като състезателят от Япония Тагинава се контузи. Димитър Димитров завърши на осмо място на финала на прескок при мъжете. Българският национал получи оценка от 13.120 точки, а шампион стана Назар Чепурни (Украйна) с 14.900 точки. Посланикът на България в Египет Деян Катрачев и неговата съпруга Екатерина подкрепиха българските състезатели на Световната купа в Кайро. В присъствието на президента на Българската федерация по гимнастика, олимпийски вицешампион на висилка Красимир Дунев двамата изгледаха на живо успехите на Георгиева и на Пенев. Следващата световна купа с българско участие е в края на тази седмица в Котбус, Германия.