Интер взе аванс срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига, ПСВ Айндховен не загуби от Борусия Дортмунд

Интер изпревари Милан преди дербито след победа над Кремонезе

Интер победи Атлетико Мадрид с 1:0 в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига в Милано. Така италианският гранд си гарантира макар и малък аванс преди реванша между двата отбора в испанската столица след три седмици. Това беше девета поредна победа за тима на Симоне Индзаги във всички турнири, като отборът успя да запази вратата си суха. Победното попадение за „нерадзурите” вкара резервата Марко Арнаутович в 79-ата минута на мача. Това стана след като Лаутаро Мартинес се измъкна сам срещу вратаря на испанците Ян Облак, който парира удара му с тяло, но Арнаутович бе точен при добавката. Австрийският таран можеше да се разпише още с първото си докосване на топката в мача в началото на втората част, но ударът му след центриране на Федерико Димарко профуча покрай сглобката на гредите. В края на мача Алваро Мората бе много близо до това да изравни резултата с удар с глава, но топката мина покрай вратата, а треньорът на гостите Диего Симеоне се хвана за главата. Самуел Лино от испанския тим също направи два големи пропуска още при 0:0, като не успя да уцели очертанията на вратата, пазена от Ян Зомер.

В другия мач от вечерта ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд завършиха 1:1 и оставиха развръзката за реванша в Германия. В средата на първото полувреме бившият нападател на ПСВ Дониел Мален се разписа за „жълто-черните” след асистенция на Марсел Забицер. Тимът от Айндховен обаче се върна в играта след като Люк де Йонг се разписа от дузпа в левия ъгъл на вратата въпреки плонжа на вратаря Александър Майер. Нарушението бе отсъдено за закъснял шпагат на защитника на гостите Матс Хумелс. Германският национал Никлас Фюлкруг от Борусия направи голям пропуск в 19-ата минута, когато от чиста позиция с левия крак стреля високо над вратата. След изравнителния гол и двата отбора внимаваха предимно да не загубят, като очевидно запазиха част от козовете си за ответния двубой.