Лудогорец приключи с европейското си участие за сезон 2023/24 с домакинско поражение от швейцарския Сервет

Българският шампион Лудогорец (Разград) приключи с европейското си участие за сезон 2023/24 с домакинско поражение с 0:1 от Сервет (Женева) във втория мач от плейофния кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите. Първата среща в Женева приключи при нулево равенство и единственото попадение днес на Тимотее Коне още в 6-ата минута. Момчетата на Георги Дерменджиев изиграха много слаб мач, предвид залога и характера, който имаха пред себе си. Още повече, съперникът от Швейцария – макар и добре обучен тактически, е далече от най-доброто, което може да се види в Европа. Още повече, че тимът от Женева не създаде реално никакви положения пред вратаря Серджио Падт, а единственото им попадение беше сериозна грешка на играч на домакините. Още в 6-ата минута гостите от Женева откриха резултата. Тимотее Коня внимаваше, видя грешния пас на Клод Гонсалвеш назад, открадна топката и сам срещу вратаря Серджио Падт я прокара между краката му.