Ливърпул и Манчестър Сити завършиха наравно на „Анфилд“, Арсенал остана начело във Висшата лига

Манчестър Сити срещу Ливърпул в 1/8-финалите за Купата на Лигата

Алексис Мак Алистър се разписа от дузпа през второто полувреме и Ливърпул стигна до равенство 1:1 срещу Манчестър Сити в дербито от 28-ия кръг на английското първенство по футбол. Ремито остави Арсенал на върха с предимство в головата разлика с мърсисайдци, а шампионите са с точка назад. Сити, които нямат загуба вече в 21 поредни мача във всички турнири, започнаха по-активно двубоя и успяха да поведат в 23-та минута. Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар и намери непокрития на близка греда Джон Стоунс, който се разписа за гостите. Ливърпул обаче бе по-добрият отбор през второто полувреме и бързо стигна до изравнителен гол. Вратарят Едерсон извърши нарушение срещу Дарвин Нунес в наказателното поле, а Алексис Мак Алистър се разписа от наказателния удар за 1:1. „Червените“ натиснаха Сити в търсене на втори гол, но така и не успяха да стигнат до победата. За гостите пък пропуск направи Жереми Доку, който се откъсна от бранител и стреля към далечния ъгъл, но бе спрян от страничната греда.