Лудогорец се откъсна на върха в класирането на Първа лига след успех над Ботев в Пловдив

Лудогорец спечели за трети път купата на България

Отборът на Лудогорец записа шеста поредна победа във футболната Първа лига, след като шампионите спечелиха гостуването си на Ботев (Пловдив) с 2:0 в среща от 24-ия кръг на шампионата. „Орлите“ решиха мача с две попадения до 27-ата минута, като точни бяха Квадво Дуа и Якуб Пьотровски. С успеха играчите на Георги Дерменджиев се откъснаха еднолично на върха в класирането с 54 точки. Те имат 3 повече от Черно море и ЦСКА-София, които делят втората позиция и са с мач повече в сравнение с Лудогорец. Ботев остава девети с 33 точки. В 9-ата минута Рик Джонатан отне пред наказателното поле на домакините и отправи силен удар, преминал встрани от вратата. Четири минути след това „орлите“ поведоха в резултата. Франсиско Гомес центрира отляво, Атанас Чернев остана под топката и на далечната греда Квадво Дуа засече с глава от близка дистанция за 1:0. В 27-ата минута шампионите удвоиха аванса си. Якуб Пьотровски се разписа с глава, след като бе оставен непокрит при центриране на Аслак Фон Витри от десния фланг. В 86-ата минута Ивелин Попов стреля неточно по диагонала от границата на наказателното поле. Три минути по-късно гостите реализираха трети гол, който обаче отменен заради засада. Руан Круз засече с глава центриране от пряк свободен удар, Игонен успя да се намеси, но топката срещна гредата, а при добавката Дуа вкара в опразнената врата. Попадението обаче не бе признато след намеса на системата ВАР.