Волейболистите на Левски София поведоха в полуфиналната серия срещу Нефтохимик 2010

Левски София поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия в шампионата на България по волейбол за мъже. В трети мач от плейофите „сините“ се наложиха с 3:1 гейма пред собствена публика над Нефтохимик 2010 :

Волейболистите на Левски направиха още една успешна крачка към класиране на финал в първенството, спечелвайки третия мач от серията срещу Нефтохимик 2010. В първата част домакините водеха с 15:10, за да се оттеглят с аванс в срещата при 27:25. Миналогодишният първенец успя да се върне в срещата при 25:22 в своя полза, но Левски възстанови преднината си при 25:18 в третия гейм. Четвъртата част отново премина под пълната диктовка на столичани, които контролираха изцяло събитията на полето. Левски затвори двубоя при 25:20 след близо два часа. Най-резултатен за победителите в зала „Левски София“ стана Алехандро Торо със 17 точки. Неговите съотборници Симеон Николов и Светослав Гоцев добавиха по 15 пункта. За бургазлии с 19 точки завърши Розалин Пенчев, а Иван Раич реализира 12 пункта. Следващата среща от серията между двата отбора е в събота 13 април в зала „Младост“ в Бургас.