Лудогорец се наложи над ЦСКА 1948 в отложен мач от първенството и се откъсна с 9 точки на върха

Отборът на Лудогорец се наложи над ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в отложен мач от осмия кръг на Първа лига. Срещата трябваше да се изиграе през есента, но бе отложена заради ангажиментите по това време на Лудогорец в Лигата на конференциите :

Победата на Лудогорец донесе аржентинският нападател на гостите Матиас Тисера в самия край на срещата. С този успех тимът на Георги Дерменджиев се откъсна сериозно на върха, като вече има аванс от 9 точки пред основния си преследвач ЦСКА София. На почивката в игра за домакините се появи 16-годишният Марто Бойчев на мястото на Емил Ценов. Десет минути преди края на редовното време резервата на шампионите Матиас Тисера изскочи зад защитата на домакините и вкара победното попадение. Краен резултат ЦСКА 1948 – Лудогорец 0:1.