Ботев Пловдив победи ЦСКА с 1:0 в първия полуфинал за Купата на България

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 1:0 като гост в първия дуел между двата тима от полуфиналите в турнира за Купата на България. Така „жълто-черните“ взеха лек аванс преди реванша, който ще се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив на 1 май. Единственото попадение под проливния дъжд на Националния стадион „Васил Левски“ реализира Уме Емануел в началото на второто полувреме, като по този начин той осигури на „жълто-черните“ лек аванс преди реванша. Срещата започна с предимство за домакините, за които това беше дебютен мач след уволнението на старши треньора Нестор Ел Маестро и замяната му със Стамен Белчев. Броени секунди след началото на второто полувреме дойде и първият точен удар за „канарчетата“, който за тяхна радост се превърна и в гол. Ивелин Попов изведе отлично Уме Емануел и нигериецът пусна топката покрай Густаво Бусато за 1:0. Първоначално радостта на гостите беше охладена от вдигнат флаг за засада, но след преглед на ситуацията с ВАР арбитърът Драгомир Драганов прецени, че всичко е напълно редовно и така съставът на Душан Керкез поведе в резултата. В 61-ата минута на двубоя зрителите по трибуните станаха свидетели на грозни сцени, когато Ивелин Попов и Браян Кордоба потърсиха физическа саморазправа, а техните действия принудиха и хора от скамейките на двата отбора да влязат на терена в опит да потушат напрежението. След като страстите бяха овладяни, главният съдия Драганов взе решение да изгони провинилите се, оставяйки и двата тима с по 10 души. Във времето до края ЦСКА очаквано бе малко по-активен предвид изоставането си, но Ботев Пловдив успя да удържи преднината си и срещата завърши в тяхна полза при 1:0. Реваншът между двата тима от полуфиналите в турнира за Купата на България е на 1 май на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.