Злато за представител на ВВВУ от световно първенство по карате

Златен медал от 14-ото световно първенство по шотокан карате спечели курсант-сержант Валентин Сачански от ВВВУ „Г. Бенковски” в Долна Митрополия. В състезанието, провело се в курортния комплекс „Албена“ участваха представители на 22 държави.

Курсант-сержант Сачански, в  пряк двубой със състезател от Турция , категория до 21 години, 67 кг мъже, преобърна в последните секунди битката и спечели поредния си златен медал. На световното първенство през 2019 г. плевенчанинът остана втори след срещата с италиански състезател.

Треньорът на българския курсант – Маргарит Попов, високо оцени тактиката му на татамито като най-екзотичен, колоритен боец с летящи техники. Курсант-сержант Валентин Сачански е третокурсник от специализация „Авиационни, електоприборни и автоматични системи“ на ВВВУ „Г. Бенковски“. Карате клуб „Петромакс“- Плевен със завоюваните 3 златни,  4 сребърни и 6 бронзови медала, съдейства българските каратеки да заемат 5-то място на световното първенство, информираха от ВВВУ.