Интер спечели за 20-и път в историята италианското футболно първенство

Интер

Интер (Милано) е новият футболен крал на италианското първенство, след като пет кръга преди края тимът на треньора Симоне Индзаги победи градския съперник Милан с 2:1 и събира 86 точки. На 2-о място остава Милан с 69 или изоставане от 17 пункта, които няма как да бъде преодоляно в оставащите мачове. Интер печели „скудетото“ за 20-и път, с което изпреварва градския съперник с една титла. На върха с 36 шампионски звания е Ювентус. С титлата Интер ще добави две златни звезди към емблемата си, които символизират 20-те титли. До момента Интер има едва една загуба през целия сезон, случила се на 27-и септември миналата година у дома от предпоследния в момента отбор на Сасуоло. Интер доминираше през по-голямата част от срещата и поведе в мача с 2:0. Франческо Ачерби откри резултата в 18-ата минута след асистенция на защитника Бенжамен Павар, а Маркус Тюрам удвои четири минути след началото на втората част. Фикайо Томори намали за Милан в 80-ата, а до края на срещата играчите на треньора Стефано Пиоли положиха доста усилия да изравнят. И както подобава на истинско градско дерби, страстите бяха постоянен спътник на 90-те минути и накрая съдията Андреа Коломбо показа три червени картона и пет жълти. От игра бяха отстранени Тео Ернандес и Давиде Калабрия от Милан и Дензъл Дъмфрийс от новите шампиони.