Арсенал победи с 5:0 Челси и се завърна на върха във Висшата лига

Арсенал разгроми Челси с 5:0 като домакин в мач от 29-ия кръг във Висшата лига. След този успех Арсенал временно стъпи на върха във Висшата лига, като воденият от Микел Артета тим е с 77 точки след изиграването на 34 двубоя

На стадион „Емирейтс“ в Северен Лондон „Артилеристите“ поведоха още в 4-ата минута чрез Леандро Тросар, но головото шоу бе през второто полувреме, когато между 52-рата и 70-ата минута Бен Уайт и Кай Хаверц се разписаха на два пъти за изразителния успех на своя тим. След тази победа Арсенал временно излезе на върха във Висшата лига, като воденият от Микел Артета тим е с три точки пред втория Ливърпул, който е с мач в запас и с 4 пункта пред Манчестър Сити, който обаче има два изиграни двубоя по-малко от прекия си конкурент за титла в Англия. Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Арсенал, който поведе в резултата още в 4-ата минута, чрез попадение на Леандро Тросар. Артилеристите започнаха ударно второто полувреме, като Кай Хаверц получи топката в наказателното поле и шутира, но бранител на Челси блокира. Бен Уайт бе на правилното място и се разписа при добавката. Арсенал стигна до трети гол в 57-ата минута, когато гелманският национал Кай Хаверц не сбърка излизайки сам срещу стража Петрович. В 64-ата минута резултатът вече бе 4:0 след нов гол на Хаверц. Малко след това Бен Уайт нанесе неспасяем удар, като топката се оплете в мрежата на вратата зад Джордже Петрович  крайното 5:0.