Волейболистите на Левски на победа от титлата, след успех над ЦСКА във финал №2

Отборът на Левски се доближи само на един успех от триумфа в Националната волейболна лига при мъжете, след като надигра големия си съперник ЦСКА и във втория двубой от финалната серия

В столичната зала „Христо Ботев“ „сините“ се наложиха с 3:1 гейма и по този начин вече имат преднина от 2-0 успеха в спора за златните медали, който може да бъде решен още на 29 април в зала „Левски София“. Мачът започна равностойно, като Левски, затвори сета след 25:20. Във втората част състезателите на Николай Желязков взеха солиден аванс при 13:8, който впоследствие нарасна до седем пункта и успехът отново отиде на сметката на „сините“ при 30:28. Третият сет започна с предимство за домакините ЦСКА, които взеха инициативата още в самото начало и удържаха до края контрола при резултат 25:19. „Армейците“ продължиха с добрите си изяви и в четвъртия гейм, в който обаче Левски излезе победител след 25:22, с което спечели и мача. Третата среща е в петък в зала „Левски София“ от 19:00 ч.