Ювентус надигра с 2:1 Лацио и е финалист за Купата на Италия

Ювентус е първият финалист за Купата на Италия, след като отстрани Лацио с общ резултат от 3:2. Отборът на Юве ще се изправи на финала срещу победителя от двойката Фиорентина – Аталанта :

Ювентус е първият финалист за Купата на Италия, след като победи с 2:1 като гост в реванша Лацио и с общ резултат 3:2 ще играе за трофея. Валентин Кастеянос даде аванс на „бианкочелести“ още в 12-ата минута, като в 49-ата минута аржентинецът удвои преднината на своя тим. Гол на Аркадиуш Милик в края обаче класира Ювентус за следващата фаза, въпреки че „бианконерите“ загубиха реванша с 1:2 на „Стадио Олимпико“. Ювентус ще се изправи на финала срещу победителя от двойката Фиорентина – Аталанта. Лацио бе решен да направи чудото пред своите тифози в реванша, като успя да поведе още в 12-ата минута, когато Луис Алберто центрира от корнер, където Тати Кастеянос се извиси и с глава прати топката в мрежата. Лацио успя да шокира Ювентус за втори път на старта на второто полувреме. В 49-ата минута Фелипе Андерсон комбинира с Луис Алберто в предни позиции, който на свой ред изведе Кастеянос. Нападателят на римските „орли“ удвои преднината на своя тим. Ювентус успя да удари Лацио в 83-ата минута, след гол на Арек Милик.