Лудогорец с 4 гола аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България

Лудогорец победи с 4:0 у дома Хебър в първи полуфинален двубой от турнира за купата на България по футбол. Срещата-реванш между двата отбора е следващата седмица в Пазарджик :

Лудогорец победи Хебър с 4:0 в първият полуфинален мач за Купата на България. Носителят на трофея от миналия сезон успя да вземе аванс в резултата на стадион „Хювефарма Арена“ още в четвъртата минута на мача. Франсиско Гомес центрира и топката достигна до Рик Джонатан, който откри резултата с точен изстрел във вратата на гостите.  Бразилецът удвои головата си сметка в 21-ата минута. Нападателят бе оставен сам срещу противниковия вратар и с изстрел по диагонала направи резултата 2:0. След почивката българският шампион стигна до нови две попадения. Диниш Алмейда се разписа с глава, а Спас Делев оформи крайното 4:0. Реваншът между двата тима е на 2-ри май, четвъртък, в Пазарджик от 18:45 часа. Победителят ще срещне Ботев Пловдив или ЦСКА във финала.