Борусия Дортмунд взе аванс пред Пари Сен Жермен преди реванша в Шампионската лига

Борусия Дортмунд взе много ценна победа срещу Пери Сен Жермен с 1:0 в първия полуфинал от Шампионската лига. Единственото попадение в мача вкара таранът на германския отбор Никлас Фюлкруг в 36-ата минута на мача. През втората част много пропуски направиха и двата отбора, но най-вече гостите от ПСЖ. Двата отбора се срещнаха и в груповата фаза на турнира, като Пари Сен Жермен спечели домакинския си мач с 2:0, докато срещата в Дортмунд завърши без победител – 1:1. В 20-ата минута Люка Ернандес от ПСЖ се свлече в наказателното поле на домакините и погледна към английския рефер Антъни Тейлър, който остана безмълвен за нарушение. В 36-ата минута Борусия откри резултата при образцова атака. Нико Шлотерберг даде чудесен извеждащ пас, Никлас Фюлкруг спря отлично топката с десния си крак и с мощен прав шут у прокара под плонжа на Донарума. Пари Сен Жермен започна много по-вдъхновено втората част. В 51-вата минута Килиан Мбапе отправи хубав фалцов удар отляво, който направи вратаря Григор Кобел безпомощен, но се отби в левия му стълб и топката се върна в игра. Реваншът между двата отбора е на 7 май на „Парк де Пренс“ в Париж, когато домакините трябва да заличат пасива от един гол и да търсят по-убедителна победа.