Славия и Арда Кърджали завършиха наравно

снимка: БТА

Славия и Арда Кърджали завършиха 0:0 в първа среща от 32-ия кръг на еfbet Лигата. Така шансовете на домакините ог София за седмата позиция станаха почти илюзорни. Тимът воден от Златомир Загорчич има актив от 37 точки и заема 10-то място, а Арда е 9-ти с 41 пункта. Славия започна по-силно срещата, но трудно стигаше до добри възможности пред вратата на гостите от Кърджали. В 31-ата минута Исак Соле открадна топката в центъра и изведе Мартин Сораков, който прати топката над вратата на Арда, пазена от Анатоли Господинов. Само няколко минути след подновяването на играта Господинов беше пресиран от Мартин Сораков и нападателят на Славия открадна топката, но стреля слабо и стражът на гостите поправи грешката си. В 51-ата минута отново Мартин Сораков беше изведен сам срещу Господинов, но вратарят спаси. Златомир Загорчич извади след час игра Галин Иванов, но това не се хареса на опитния футболист, като той реагира гневно към сръбския наставник. Заги от своя страна също реагира остро и влезе в конфликт със своя футболист. Намеса на хора от щаба на „белите“ попречи да се стигне до грозни сцени. В 73-ата минута Борис Тютюков отправи коварен удар, който бе спасен от Светослав Вуцов. Три минути преди края резервата за Славия в този мач Роберто Райчев стреля по диагонала, но неточно.