Балкан поведе в полуфиналната серия срещу Черноморец след успех в първия мач от НБЛ

Шампионът Балкан надигра носителя на Купата на България Черноморец с 84:79 като гост в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас в първи мач от полуфиналния плейоф между двата състава от Националната баскетболна лига за мъже. Така Балкан поведе с една на нула победи в серията, която се играе до три успеха от пет мача :

Вторият двубой също ще бъде в Бургас на 10 май. В повторение на финала от миналия сезон гостите имаха лек превес през първите 20 минути. Ботевградчани поддържаха водачеството в началната четвърт, която приключи при 25:22 в тяхна полза. На старта на втората част Илиян Пищиков реализира кош за преднина от 7 точки. Домакините изравниха на два пъти, но Балкан пак излизаше с крачка напред и на почивката резултатът бе 39:38. След паузата добра серия на баскетболистите на Черноморец им донесе аванс от 5 точки, но след точни стрелби на Сюприйм Ханна и Николай Грозев отборът от Ботевград изравни.  Шампионите отбелязаха шест безответни точки, за да победят в последния период с крайното 84:79 като гости. Майкъл Диксън бе най-резултатен за победата на Балкан с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции. Травис Макконико изигра силен мач за Черноморец и завърши с 31 точки, 2 борби и 3 асистенции. В другата полуфинална двойка Рилски спортист води с 1:0 победи срещу Спартак Плевен, като втората среща е тази вечер в Самоков.