Фиорентина е на финал в Лигата на конференциите след победа над Брюж

Фиорентина се класира на втори пореден финал в турнира Лига на конференциите, след като отстрани Клуб Брюж, побеждавайки го с общ резултат 4:3. Двубоят на стадион „Ян Бредел“ завърши при равенство 1:1, но „виолетовите“ си подпечаха билета за Атина, след като спечелиха първата среща с 3:2 във Флоренция

В двубоя в Белгия Максим де Кюпер даде аванс на Брюж, но Лукас Белтран изравни от дузпа в 85-ата минута, след като преди това Фиорентина удари три пъти гредите, като по този начин прати своя тим на финал. Домакините успяха да първи да ударят по своя съперник в 20-ата минута. Игор Тиаго комбинира с Ханс Ванакен. Капитанът на Брюж центрира като Максим де Кюпер засече с глава и прати топката във вратата на Пиетро Терачано. В 85-ата минута след центриране в наказателното поле М’бала Нзола стреля с глава в наказателното поле, а Брандон Мехеле се опита да го спре и го удари с крак. Главният арбитър Халил Умут Мелер не се поколеба и посочи бялата точка. Лукас Белтран се нае с изпълнението на дузпата успешно. В третата минута на добавеното време Додо се спречка с Денис Одой край тъчлинията. Двамата получиха по един жълт картон, но за Одой това беше втори и той напусна терена. Така Фиорентина очаква победителя от двойката Олимпиакос – Астън Вила в своя шести финал в европейските клубни турнири.