Григор Димитров с първо класиране в кариерата за четвъртфиналите на Ролан Гарос

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Ролан Гарос. Най-добрият български тенисист преодоля поляка Хуберт Хуркач с 3:0 сета на корт „Сюзан Ленглен“ в Париж

Григор Димитров за първи път ще играе на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция. Първата ракета на България победи трудно със 7:6 (5), 6:4, 7:6 (3) Хуберт Хуркач за два часа и 51 минути. В дебютния сет на двубоя Димитров спаси две точки за пробив при 2:1 в полза на поляка. По-късно се наложи българският тенисист да се справя с изоставане от 0:40 при свой начален удар, след който поведе с 6:5. В тайбрека 33-годишният хасковлия навакса изоставане от минипробив и 0:1, за да се добере до крайния успех със 7:5. Във втората част на двубоя Григор Димитров спечели подаването на осмия поставен Хуркач за 4:3 и не допусна повече изненади при собствен сервис. Третият сет започна по сходен начин. Българският тенисист проби за 2:1, но полякът се върна в мача при 4:3 в своя полза. Резултатът премина през 5:5, за да се стигне отново до тайбрек. В него Димитров поведе с 4:0 и 5:2, за да се поздрави с краен успех при 7:3. Българинът постигна шестата си победа в общо шест срещи срещу този противник. Така световният номер 10 Димитров си първо класиране за четвъртфиналите на Ролан Гарос и очаква победителя от двубоя между Яник Синер, който преследва първата позиция в световната ранглиста на ATP и представителя на домакините Корентен Муте.