Националките ни по волейбол с трета поредна загуба в Лигата на нациите

Женският национален отбор на България по волейбол допусна 3-та поредна и общо 7-ма загуба от началото на тазгодишната Лига на нациите

Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели се бориха и взеха гейм, но отстъпиха на Германия с 1:3 гейма в последния си мач от турнира в Група 4 от втората седмица на основната фаза, игран пред около 1000 зрители в „Колидж Парк Сентър“ в Арлингтън (САЩ). По този начин България остава на последното 16-о място във временното общо класиране на Лигата с 1 победа, 7 загуби и 2 точки. Германия пък е на 12-а позиция с 2 победи, 6 загуби и 6 точки в актива си, с колкото е и 11-ият Доминиканската република. Най-резултатна за България стана Мерелин Николова с 18 точки. Мирослава Паскова и Мария Йорданова завършиха съответно с 14 и 12 точки. За Германия Лина Алсмайер и Лена Стигрот реализираха по 16 точки, а Камила Вайцел добави още 15 точки за победата.