Новак Джокович се класира за своя 18-и четвъртфинал на Ролан Гарос

Новак Джокович се класира за своя 18-и четвъртфинал на Откритото първенство на Франция по тенис, след като надигра аржентинеца Франсиско Серундоло с 3:2 сета. Срещата продължи малко над четири часа и 35 минути :

Джокович постигна своята 370 победа в Големия шлем. На „Филип Шатрие“ световният номер 1 изигра почти перфектен първи сет, в който даде само един гейм на аржентинския си съперник. След третия гейм на втората част обаче Ноле поиска медицински таймаут заради проблем в коляното. Това оказа влияние на сърбина, който трябваше да отразява цели седем точки за пробив пред Серундоло в рамките на три сервис гейма. В крайна сметка, Джокера се пропука в 12-ия гейм и статуквото бе изравнено. 27-ият в световната ранглиста аржентинец имаше нужда от само един пробив в третата част, за да поведе в резултата. Серундоло дръпна с брейк и в четвъртия сет, но ситуацията на корта се промени в осмия гейм, когато Джокович намери сили да изравни. Номер 1 в мъжкия тенис започна да се движи по-добре, което доведе до изравняване на сетовете. В началото на решителния пети сърбинът стартира с брейк, но моментално загуби предимството си. Серундоло обаче се пропука още веднъж в края на частта и загуби титаничния сблъсък с действащия шампион. Победа номер 370 в турнирите от Големия шлем прати Джокович сред топ осемте на Ролан Гарос.