ЦСКА 1948 се наложи с 2 : 0 над Локомотив (Пловдив)

Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) като гост в първия мач от 9-ия кръг на футболната Първа лига. Играчите на Валентин Илиев стигнаха до успеха с два гола само в рамките на 7 минути, като между 71-ата и 78-ата точни бяха Марио Илиевски и Бирсент Карагарен. На два пъти и гредата спасяваше Локомотив при удари на Илиевски и Радослав Кирилов. Със спечелените три точки на „Лаута“ ЦСКА 1948 се изравни именно с пловдивските „железничари“ на шестото място в класирането, като и двата тима са с по 12 точки в актива си. В 71-ата минута Стив Фуртадо получи на десния фланг и центрира прецизно към Марио Илиевски, който бе оставен напълно необезпокояван в наказателното поле и на няколко метра пред голлинията имаше време да овладее и да насочи топката неспасяемо под напречната греда, за да даде аванс на своя тим. В 78-ата минута бившият играч на „смърфовете“ Бирсент Карагарен сложи точка на спора с втори гол. Крилото на гостите матира Томов със страхотен параболичен удар от близо 30 метра, който хвана неподготвен стража на „железничарите“.