Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Съветът за сигурност на ООН изрази дълбоко безпокойство от израелския обстрел на позиции на миротворците на ООН в Ливан

[post-views]
[post-views]
ООН призова за незабавно прекратяване на огъня в Украйна

Съветът за сигурност на ООН изрази днес в декларация дълбоко безпокойство от израелския обстрел на позиции на миротворците на ООН в Ливан, предаде Ройтерс.

„В контекста на продължаващите военни действия по Синята линия (между Ливан и Израел – бел. АФП) членовете на Съвета за сигурност изразиха дълбокото си безпокойство, след като през последните дни няколко позиции на ЮНИФИЛ (силите на ООН в Ливан) бяха обстрелвани. Няколко миротворци бяха ранени“, заяви ротационното председателство на Съвета, което в момента се изпълнява от Швейцария, предаде Франс прес.

В декларацията се призовават всички страни в конфликта да гарантират безопасността и сигурността на персонала на мисията на ООН – ЮНИФИЛ и нейните сгради.

Съветът за сигурност изрази също дълбоко безпокойство относно цивилните жертви и разрушаването на цивилна инфраструктура.

В декларацията се призовават всички страни в конфликта в Ливан да зачитат нормите на международното хуманитарно право.

Съветът за сигурност също така призова за пълно изпълнение на Резолюция 1701 и призна „нуждата от по-нататъшни практически мерки за постигане на тази цел“.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани