Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

В германския парламент днес ще бъде воден дебат за предоставянето на ракети „Таурус“ на Украйна                          

[post-views]
[post-views]
Бундесверът се стреми към по-тесни връзки с Норвегия, за да противодейства на руската заплаха в Арктика

В долната камара на германския парламент днес ще бъде воден дебат дали да бъдат предоставени крилати ракети с голям обсег „Таурус“ на Украйна, предаде ДПА.

Дебатът ще бъде проведен въпреки противопоставянето на канцлера Олаф Шолц на идеята за предоставяне на ракетите на Киев.

Дискусията ще бъде проведена във връзка с предложението на Свободната демократическа партия за предоставяне на ракетите. Свободните демократи се изтеглиха от управляващата коалиция на Шолц миналия месец, след като канцлерът отстрани лидера им Кристиан Линднер от поста финансов министър.

В предложението на свободните демократи се казва, че ракетите „Таурус“ ще дадат възможност на Украйна да поразява военни цели далеч отвъд фронтовите линии. ДПА отбелязва, че в Бундестага едва ли ще има гласуване по предложението.

В Германия отдавна се води дебат дали Берлин следва да предостави ракети „Таурус“ на Украйна, която продължава да се сражава с руските сили, нахлули на нейна територия през 2022 година.

Украински лидери неведнъж са казвали, че искат тези ракети от Берлин, но Олаф Шолц категорично се противопоставя на предоставянето им, като се позовава на опасенията си, че предаването на ракетите на Украйна може да въвлече Германия във войната.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани