Общо 2682 милиардери е имало в целия свят през април 2024 г., което е почти с 50 на сто повече, отколкото през март 2015 г., сочи проучване на най-голямата швейцарска банка Ю Би Ес (UBS). Цялото богатство на тези хора е нараснало със 121 на сто до 14 трилиона щатски долара, като най-бърз е ръстът при милиардерите в САЩ, а по-бавен – в Европа. Активите на най-богатите хора в Китай са се увеличавали най-бързо до 2020 г., но след това ръстът се е забавил. Според изследването през последните 10 години най-бързо забогатяват милиардерите от технологичния сектор. Активите им са се утроили и са достигнали 2,4 трилиона долара, благодарение преди всичко на развитието на нови технологии, включително платформите с изкуствен интелект, роботиката и 3D принтирането.
От банка UBS са провели допитване сред 82-ма милиардери между юни и септември, като 40 на сто от тях са посочили, че през идните 12 месеца искат да инвестират повече средства в недвижими имоти и в акции на компании, базирани в най-развитите индустриални държави.
Други 40 на сто са казали, че ще инвестират повече в злато и други ценни метали. Планове да увеличат своите парични спестявания в банкови сметки са посочили 31 на сто от анкетираните.