Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Израел е нанесъл въздушен удар по зенитна установка край сирийското пристанище Латакия

[post-views]
[post-views]
Министърът на отбраната на Полша заяви, че първите изтребители Ф-35 скоро ще кацнат в страната

Израел е нанесъл удар по установка за противовъздушна отбрана, разположена край сирийското средиземноморско пристанище Латакия, съобщиха днес представители на сирийските сили за сигурност, цитирани от Ройтерс.

Израел нанесе вчера три въздушни удара по Дамаск срещу комплекс на силите за сигурност и правителствен изследователски център, който според него преди е бил използван от Иран за разработване на ракети, заявиха вчера пред Ройтерс двама представители на регионални сили за сигурност.

Вчера Израел порази най-малко седем цели в югозападна Сирия, включително военно летище „Халхала“ северно от град Суейда.

Ударите бяха нанесени, след като сирийските бунтовници свалиха президента Башар Асад – развитие, на което Израел гледа със смесица от надежда и безпокойство.

Израел нанася удари по свързани с Иран цели в Сирия от години насам, но ги засили след нападението от 7 октомври 2023 г., извършено от палестинското движение „Хамас“ на израелска територия, което предизвика войната в Газа.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани