Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

САЩ и Русия се споразумяха да предприемат усилия за мир в Украйна, заяви Държавният департамент на САЩ

[post-views]
[post-views]
САЩ одобриха продажбата на Саудитска Арабия на оръжейни системи за целеви удари за 1,96 милиарда долара

САЩ и Русия се споразумяха днес да се справят „с дразнителите“ в американско-руските отношения и да предприемат усилия за слагане на край на войната на Русия в Украйна, заяви Държавният департамент на САЩ, като даде ясно да се разбере, че усилията са в начална фаза, предаде Ройтерс.

„Един телефонен разговор, последван от една среща, не са достатъчни за установяването на траен мир“, каза говорителката на Държавния департамент Тами Брус след срещата в Саудитска Арабия.

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и руският външен министър Сергей Лавров са се споразумели да назначат екипи на високо ниво, които да започнат работата за прекратяване на войната на Русия в Украйна възможно най-бързо, каза още Брус.

Рубио и Лавров също така са се споразумели за бъдещо сътрудничество по въпроси от общ геополитически интерес, както и по исторически икономически и инвестиционни възможности, произтичащи от края на конфликта в Украйна.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани