Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Иранският президент Масуд Пезешкиан обяви „край на 12-дневната война“ с Израел

[post-views]
[post-views]
Иранският президент отхвърли искането на САЩ за безусловна капитулация на Ислямската република и се извини за ударите срещу съседите

Иранският президент Масуд Пезешкиан обяви „край на 12-дневната война“, започната от Израел в обръщение към нацията, цитирано от агенциите. 

„Днес, след героична съпротива на нашата велика нация, чиято решителност влиза в историята, ние станахме свидетели на сключването на примирие и прекратяването на тази 12-дневна война, наложена от авантюризма и провокацията“ на Израел, заяви Пезешкиян в адреса си, който беше излъчен по иранската държавна телевизия.

„Агресивният враг не успя да постигне целите си за унищожаване на съоръженията и прекъсване на ядрените изследвания в Иран, [предизвиквайки] социални вълнения [в републиката]“, пише в стенограма на речта, разпространена от пресслужбата на иранския президент.

Пезешкян отбеляза, че мащабът на разрушенията в Израел вследствие на ответните удари на иранските въоръжени сили е показал на света, че „цената на тази авантюра срещу велика страна като Иран е ужасна“.

Президентът подчерта, че вярва във възможността за мирно съвместно съществуване на страните от Близкия изток. „Нашата обща мъдрост и благоразумие ще унищожат плановете на враговете, които се опитват да посеят раздор между нас“, добави Пезешкиян.

Освен това държавният глава увери, че иранските държавни служби ще положат всички усилия за възстановяване на атакуваните обекти и за оказване на помощ на семействата на жертвите и пострадалите.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани