Два модула за гасене на пожари от състава на Сухопътните войски и Националния военен университет „Васил Левски“ – Велико Търново участват в момента в погасяването на огъня, който гори от снощи в района на квартал „Асенов“, град Велико Търново, Арбанашкото плато и местността Гарга баир.
20 военнослужещи с 6 броя техника от военно формирование 22 790 Горна Оряховица излязоха на терен в 6.40 часа тази сутрин.
Очаква се още 30 човека от НВУ да се включат в гасенето в помощ на служителите от МВР и МО.