Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Кремъл се опитва да раздели САЩ от НАТО и Украйна

[post-views]
[post-views]
Кремъл се опитва да раздели САЩ от НАТО и Украйна
Favicon_File

Евгени Кръстев

Кремъл възобновява няколко отдавнашни информационни разказа, включително ядрени заплахи, с които цели да раздели САЩ от НАТО и Украйна. Това се посочва в анализ Института за изследване на войната.

През есента на 2024 г. Русия актуализира ядрената си доктрина, включвайки клауза, според която е възможен ядрен отговор дори и при конвенционална заплаха.

Външният министър Сергей Лавров заяви, че войната на Русия в Украйна има за цел да елиминира заплахите, „които НАТО е създало по границите на Русия“.

Западни официални лица предоставиха допълнителни подробности за новите усилия за въоръжаване на Украйна, водени от САЩ.

Германия, Норвегия, Дания, Нидерландия, Швеция, Обединеното кралство, Канада и Финландия са потвърдили участието си в инициативата на Доналд Тръмп за въоръжаването на Киев.

През нощта на 15 срещу 16 юли руските сили нанесоха мящабни ракетни удари и удари с дронове срещу Украйна, като те бяха насочени срещу украинската енергийна инфраструктура.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани