Държавният глава Румен Радев напусна официално президентската институция. В късния следобед той беше изпратен от сградата от неговия наследник на поста – Илияна Йотова.
Румен Радев напусна президентската институция през шпалир от гвардейци, след дълго ръкостискане с Илияна Йотова и под аплодисментите на доскорошните му съветници и негови привърженици. По-рано днес Конституционният съд прекрати предсрочно пълномощията на Радев, с което постът му до края на мандата зае Илияна Йотова.
Пред президенската институция се бяха събрали и симпатизанти на Румен Радев, нямащи търпение да се снимат с доскорошния държавен глава, който трудно си пробиваше път през събралите се хора. Румен Радев е първият български президент, който подава оставка и напуска поста. Другият подобен случай е оттеглянето преди 32 години на тогавашния вицепрезидент Блага Димитрова.