Петролът поскъпна за трети ден, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп предупреди Иран да сключи ядрена сделка или да очаква военни удари. Това породи опасения относно потенциални вълнения в Близкия изток.
Brent се повиши над 69 долара за барел, след като се покачи с 1,2% през предишната сесия, за да затвори на най-високото си ниво от септември. В публикация в социалните медии в сряда Тръмп заяви, че американските кораби, които е наредил да изпратят в региона, са готови да изпълнят мисията си „със скорост и насилие, ако е необходимо“. Последните заплахи на Тръмп внесоха рискова премия в цените, дори когато пазарът е изправен пред низходящ натиск от нарастващото предлагане. Иран дава сигнали, че е готов да преговаря за споразумение по ядрената програма със САЩ, докато американският президент Доналд Тръмп предупреждава, че „времето изтича“, а в момента наблюдаваме постоянно натрупване на американски военни сили в Персийския залив. Държавният секретар на САЩ и помощник на президента на по националната сигурност Марко Рубио заяви, че Съединените щати не изключват провеждането на военна операция срещу Иран. Рубио заяви, че правителството на Ислямската република вероятно е по-слабо от всякога, а икономиката на страната е в колапс. Той прогнозира, че в бъдеще отново ще избухнат протести.