Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

След заплахите на Тръмп петролът поскъпна

[post-views]
[post-views]
След заплахите на Тръмп петролът поскъпна

Петролът поскъпна за трети ден, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп предупреди Иран да сключи ядрена сделка или да очаква военни удари. Това породи опасения относно потенциални вълнения в Близкия изток.

Brent се повиши над 69 долара за барел, след като се покачи с 1,2% през предишната сесия, за да затвори на най-високото си ниво от септември. В публикация в социалните медии в сряда Тръмп заяви, че американските кораби, които е наредил да изпратят в региона, са готови да изпълнят мисията си „със скорост и насилие, ако е необходимо“. Последните заплахи на Тръмп внесоха рискова премия в цените, дори когато пазарът е изправен пред низходящ натиск от нарастващото предлагане. Иран дава сигнали, че е готов да преговаря за споразумение по ядрената програма със САЩ, докато американският президент Доналд Тръмп предупреждава, че „времето изтича“, а в момента наблюдаваме постоянно натрупване на американски военни сили в Персийския залив. Държавният секретар на САЩ и помощник на президента на по националната сигурност Марко Рубио заяви, че Съединените щати не изключват провеждането на военна операция срещу Иран. Рубио заяви, че правителството на Ислямската република вероятно е по-слабо от всякога, а икономиката на страната е в колапс. Той прогнозира, че в бъдеще отново ще избухнат протести.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани