Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Украинската компания „Нафтогаз“ съобщи, че Русия е атакувала нейни инсталации в Полтавска и Сумска област

[post-views]
[post-views]
Двама загинали и шестима ранени в резултат на вечерната ракетна атака по Одеса,

В нощта на 20 март руските сили нанесоха удари по петролни и газови съоръжения на енергийна компания „Нафтогаз груп“, при атаки с дронове са поразени няколко обекта в Полтавска и Сумска област, предаде Укринформ, като се позова на уебсайта на компания.

От „Нафтогаз“ уточниха, че атаката е причинила поражения. Пожар е избухнал в едно от съоръженията, но той бързо е бил потушен.

Председателят на Управителния съвет на „Нафтогаз Украйна“ Сергий Корецки каза, че има щети, но благодарение на професионалните действия на държавната служба за извънредни ситуации и специалистите на компанията, пожарът в един от обектите бързо е бил изгасен. Съоръжението е затворено и сега се извършва оценка на поражения, допълни той.

По време на нападението работниците и служителите са се намирали в укрития, така че не се съобщава за пострадали.

Компанията отбелязва, че нейна критична инфраструктура е била атакувана над 30 пъти от началото на годината.

Както бе съобщено, руските сили атакуват петролни помпени станции в Южна Украйна, за да предотвратят алтернативни доставки в Европа на петрол, който не идва от Русия, отбелязва агенцията.

Източник: bta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани