Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Атлетико и Арсенал завършиха 1:1 и оставиха развръзката за  реванша

[post-views]
[post-views]
Атлетико и Арсенал завършиха 1:1 и оставиха развръзката за  реванша
Favicon_File

Антоанета Илиева

Първият полуфинален мач в Шампионска лига между Атлетико Мадрид и Арсенал завърши при равенство 1:1. И двете попадения  срещата играна в Мадрид бяха отбелязани след дузпи. През първото полувреме двата отбора си размениха по един точен удар. В края на частта гостите получиха дузпа за нарушение на Давид Ханцко срещу Виктор Гьокереш. Нападателят на Арсенал застана зад бялата точка и откри резултата. Първият точен изстрел след почивката на стадион „Метрополитано“ в Мадрид бе на сметката на домакините, когато Адемола Лукман излезе сам срещу вратаря, но Давид Рая отрази шута. В 54-ата минута възпитаниците на Диего Симеоне също получиха дузпа след намесата на ВАР. Бен Уайт блокира с ръка удар на Маркос Йоренте. Хулиан Алварес възобнови равенството от бялата точка. Резервата Еберечи Езе донесе свежест в атаката на „артилеристите“ и в 78-ата минута спечели дузпа за контакт с Давид Ханцко. След като преразгледа ситуацията с ВАР съдията Дани Макели промени решението си. Така първият полуфинален мач между Атлетико Мадрид и Арсенал завърши при равенство 1:1 и остави развръзката за реванша на стадион „Емиратс“ в Лондон, който ще се изиграе на 5 май, вторник от 22:00 часа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани