Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Нефтохимик победи Левски и запази шансове за първото място в мъжкото волейболно първенство

[post-views]
[post-views]
Нефтохимик победи Левски и запази шансове за първото място в мъжкото волейболно първенство

Нефтохимик 2010 постигна първи успех във финалната серия в мъжкото волейболно първенство на България. Бургазлии се наложиха с 3:1 гейма като гости на шампиона Левски София, който води с 2:1 успеха в плейофа за титлата. В първата част домакините поведоха с 8:5 и 16:12, след което бургазлии се добраха до равенство 21:21 и на свой ред взеха аванс след обрат при 25:23. Втората част вървеше равностойно и точка за точка, но този път последните две разигравания бяха в полза на „сините“ и те изравниха при 25:23. В третия гейм съперниците отново не успяха да наложат сериозно превъзходство в играта или резултата, но Нефтохимик 2010 навакса пасив от 21:23 и можа да обърне развоя на събитията на полето при 27:25 след блок на Дмитро Долгополов срещу Гордан Люцканов. Четвъртата част премина при превес за отбора от Бургас, който имаше аванс от 10:6, но столичани изравниха при 15:15. Нефтохимик си върна предимството при 20:16, връщайки се в серията при 25:20 след начален удар в аут на Светослав Гоцев. Най-резултатен за победителите стана Стоян Димитров с 23 точки. Съотборникът му Рикардо Жуниор добави още 16 точки. Юлиан Вайзиг реализира 19 точки за „сините“, докато бившият национал Тодор Скримов завърши с 13 пункта. Четвъртата среща между двата отбора ще се проведа на 2 май в Бургас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани