ЦСКА (София) е първият финалист в турнира за Купата на България по футбол за сезон 2025/26, след като отстрани миналогодишния носител и актуален шампион Лудогорец (Разград) след 0:0 на стадион „Васил Левски“ и победа с 2:1 преди седмица в Разград. „Червените“ ще играят за трофея на 20-и май отново на националния стадион, а техен съперник ще бъде Локомотив (Пловдив) или Арда, като пловдивчани имат аванс от 4:0 в първата среща. За ЦСКА това е пети финал в турнира в последните седем години и шанс за трофей в един сезон, който започна катастрофално за тях. Лудогорец пък е изправен пред угрозата да остане без трофей за първи път от 15 години насам – т. е откакто влезе за първи път в историята си в Първа лига. Освен, че отпаднаха днес в турнира, те изостават c 11 точки от Левски и още през уикенда може да предадат трофея на „сините“. Срещата на националния стадион беше далече като емоции в сравнение с предишната среща. Повечето и по-чистите положения бяха за гостите от Разград, които обаче отново показаха сериозно неумение пред гола.